کنترل پروژه و متدهای منحصر به فرد در راه اندازی PMO

[“soliloquy id=”396]

به نام خالق خلاقیت

PMO و کنترل پروژه در ساز و کار سازمانهای دولتی و خصوصی کشور

در محیط کنترل پروژه های سازمانی در فضای ادارات دولتی  و خصوصی کشور عزیزمان , PMO بیشتر به عنوان یک واحد تشریفاتی است که هر از چند گاهی و به دنبال برخی هیجانات و گرایشهای مدیریتی کنترل گوشه ای از فعالیتهای سازمان را در قالب پروژه هایی چند , برعهده می گیرد . این درحالیست که متخصصین و صاحبان دانش کنترل پروژه در آن سازمان را می بینید که علی رقم احاطه ی تئوریک به مفاهیم مرتبط , از پیاده سازی و پوشش مناسب این واحد با وجود ساختارهای وظیفه ای ناامید می باشند.

دخالت خلاقیت , بومی سازی و  برخی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار در ایجاد , توسعه و نگهداری این واحد توسط “گروه شرکتهای خانه پروژه ” باعث گردیده تا پیچیده ترین ساختارهای وظیفه ای  حرکتی مستمر برای بهبود توانمندیهای خود از طریق شکل گیری دفاتر مدیریت پروژه کارا داشته باشند.

دلیل شما برای استفاده از دفاتر مدیریت پروژه چیست ؟

اگر تنها شما یک دلیل برای پیاده سازی و راه اندازی موفق دفاتر مدیریت پروژه ای (PMO) که به صورت فراگیر وضعیت پروژه های سازمان شما را به شما گزارش میدهند داشته باشید و آن هدایت صحیح و دقیق سازمانتان برای حرکت درمسیر استراتژی باشد باید بگوییم : “برای شروع عجله کنید و برای ادامه بیاندیشید”

این مطلب را هم از دست ندهید:

PMO

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: